Motocykle  »  Katalog skuterów  »  Peugeot Speedfight 2
Peugeot Speedfight 2

Peugeot Speedfight 2

2008-07-15 - H. Sebesta     Tagi: Peugeot, Skutery
Jest jednym z najbardziej popularnych i lubianych skuterów w Polsce, dlaczego? Głównie ze względu na wygląd. Kiedy w 1997 r po raz pierwszy pojawił się na rynku zawojował swoim designem Polski rynek, potrafił rozkochać w sobie
niejednego młodocianego adepta motocykli.

Opisywany dzisiaj Speedfighter2 powstał trzy lata później, a do roku 2008 prawie w ogóle się nie zmienił. Oferowano go w coraz to bardziej wyszukanych wersjach limitowanych, które różniły się tylko i wyłącznie malowaniem. Producent do dziś odcina kupony od tego nieprzeciętnego skutera. Technicznie nie wyróżnia się na tle innych producentów, co nie oznacza, że jest przestarzały. Pod owiewką pracuje sprawdzony dwusuw o pojemności 50cm, zasilany gaźnikiem. Uzyskuje on po odblokowaniu 6,5-8 kucyków.
Peugeot śmiga na trzynastu calowych felgach. Ciekawostką jest dość nietypowe zawieszenie. Otóż z przodu skuter zawieszony jest na jednoramiennym wahaczu pchanym. Opinie użytkowników co do tego rozwiązania są dosyć podzielone. Jedni uważają to za zaletę, a sceptycy twierdzą, że w zakrętach skuter jest mniej stabilny i przewidywalny niż na standardowym widelcu. Z tyłu spotkamy już zwykły pojedynczy amortyzator. O nasze bezpieczeństwo dbają bardzo dobre hamulce, co ciekawe standardowo w stalowych oplotach. Innie producenci powinni brać z Peugeota w tym temacie.

Jeśli chodzi o wygląd, to Speedfighterowi 2 nie można niczego zarzucić, a elementy tuningowe takie jak: podesty z blachy ryflowanej czy tylny spoiler dodają jeszcze bardziej sportowego wyglądu.

Komfort - jaki komfort? Peugeot postawił wszystko na jedną kartę. Speedfight pomimo tego, tak naprawdę okazuje się skuterem bardzo uniwersalnym. Jego gabaryty i dynamika pozwalają na dosyć spokojne poruszanie się przy dłuższych wypadach za miasto, zaś łatwość i poręczność prowadzenia doskonale sprawdza się w ruchu miejskim.

Najnowszy film z Video.V10.pl więcej »
Forza Horizon 4 - dodatek LEGO Speed Champions


Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
1

Komentarze do:

Peugeot Speedfight 2

adi2221
Peugeot Speedfight 2
adi2221 2008-09-08 18:16
mi się podoba ale na razie kupie sobie Peugeot Vivacity też jest fajnym skuterkiem