Motocykle  »  Aktualności  »  MotoGP: Wyścig w Katarze, 11/04/2010 - Rossi górą!
Valentino Rossi

MotoGP: Wyścig w Katarze, 11/04/2010 - Rossi górą!

2010-04-11 - A. Miklewska     Tagi: Rossi, MotoGP, Valentino Rossi, Losail Intrenational Circuit, Katar

Na torze Losail International Circuit w Katarze zakończyła się pierwsza w tym roku rywalizacja w klasie MotoGP. Podobnie jak w poprzednim sezonie walka była zacięta i do ostatniego okrążenia nie wiadomo było kto stanie na najwyższym stopniu podium. Inauguracyjny wyścig po wspaniałej walce wygrał Valentino Rossi, za nim ze stratą ponad jednej sekundy uplasował się, kolega z zespołu, Jorge Lorenzo, który dzięki wspaniałej końcówce przesunął się z czwartego na drugie miejsce. Pierwszą trójkę zamknął Andrea Dovizioso, który przez cały wyścig rywalizował z Hayden'em, który tym razem będzie musiał zadowolić się miejscem poza podium. Dovizioso wyprzedził Hayden'a jedynie o 0,011 sekundy.

Reszta zawodników została daleko w tyle. Ben Spies ze stratą 3,903 sekundy był piąty. Natomiast następny zawodnik, czyli Randy Du Puniet stracił do Rossi'ego aż 9,322 sekundy.

Niestety na 17-naście okrążeń przed końcem wyścigu Casey Stoner, z powodu wywrotki musiał pożegnać się z marzeniami o pierwszych punktach w mistrzostwach.