Motocykle  »  Aktualności  »  MotoGP: Testy w Katarze - dzień drugi 19/03/2010
Casey Stoner

MotoGP: Testy w Katarze - dzień drugi 19/03/2010

2010-03-20 - A. Miklewska     Tagi: Rossi, MotoGP, Valentino Rossi, Casey Stoner, Losail Intrenational Circuit, Katar, Stoner
Casey Stoner przerwał dobrą passę Valentino, podczas wczorajszej, ostatniej sesji testowej, na torze Losail w Katarze. Mogliśmy oglądać zażartą walkę pomiędzy tymi dwoma zawodnikami, jednak na końcu lepszy okazał się Stoner. Był on o ponad pięć dziesiątych sekundy lepszy od włoskiego zawodnika. Andrea Dovizioso w stosunku do wczorajszego wyniku, dokonał ogromnego postępu i zakończył rywalizację na trzeciej pozycji. On także był gorszy o trochę ponad pięć dziesiątych sekundy od Stoner'a i tylko o 0,019 sekundy gorszy od Valentino. Nicky Hayden był czwarty, czyli podskoczył do góry aż o cztery pozycje w stosunku do ostatniej sesji.

Loris Capirossi, który podczas tej sesji poczuł się lepiej, ukończył ją na piątej pozycji. Co więcej poprawił swój czas prawie o sekundę. Jorge Lorenzo, który nadal nie jest w pełni sił po kontuzji był szósty.

Podczas wczorajszych testów nie obyło się bez wywrotek. Colin Edwards, Ben Spies, Nicky Hayden i Casey Stoner przewrócili się na drugim okrążeniu, natomiast Marco Simoncelli upadł na szóstym.
Randy De Puniet był siódmy, z identycznym czasem co Lorenzo. Colin Edwards i Mika Kallio zajęli kolejno ósmą i dziewiątą pozycję. Ben Spies, który był ostatnio trzeci, wczoraj stracił trochę formę i ukończył rywalizację na pozycji dziesiątej.

Dani Pedrosa nadal boryka się z zawieszeniem, hiszpański zawodnik ukończył sesję testową na trzynastym miejscu. Marco Simoncelli tym razem był ostatni, z prawie dwusekundową stratą do prowadzącego Stoner'a.