Motocykle  »  Aktualności  »  MotoGP: Testy w Katarze - dzień pierwszy 18/03/2010
Valentino Rossi

MotoGP: Testy w Katarze - dzień pierwszy 18/03/2010

2010-03-19 - A. Miklewska     Tagi: Rossi, MotoGP, Valentino Rossi, Fiat Yamaha Team, Losail Intrenational Circuit, Katar
Nocne, testowe jazdy w Katarze na torze Losail zostały zdominowane przez Valentino Rossi, który po raz kolejny potwierdził świetną formę na zbliżające się mistrzostwa. Włoski kierowca prowadził przez cały wyścig, z wyjątkiem momentu gdy zatrzymał się na obiad i masaż, wtedy prowadzenie objęli Casey Stoner i Ben Spies. Po skończonym posiłku Rossi wsiadł na swoją Yamahę i wykręcił w ostatnich minutach sesji najlepszy czas okrążenia 1'55.402. Casey Stoner był drugi, zaledwie trzy dziesiąte sekundy za Rossi'm. Nie dokończył jednak jazd testowych ze względu na problemy ze swoją GP10. Podobno problemy te były spowodowane zużytymi oponami, które przejechały już 34 okrążenia.

Ben Spies był trzeci. Amerykanin zadziwił wszystkich będąc jedynie 0,553 sekundy gorszy niż Rossi. W ostatniej godzinie testów miał wypadek, jednak na szczęście nic mu się nie stało.

Z czwartym czasem testy ukończył Colin Edwards. Texas Tornado był ponad sekundę gorszy od prowadzącego.

Randy DePuniet był najlepszym kierowcą w zespole Hondy, zajął piąte miejsce. Za nim uplasowali się dwaj fabryczni kierowcy japońskiego producenta. Andrea Dovizioso był szósty, a Dani Pedrosa, które miał problemy z ustawieniem swojego zawieszenia, skończył rywalizację na dziesiątej pozycji.
Jorge Lorenzo, który nadal leczy swoją rękę po niedawnej kontuzji, był siódmy. Co jakiś czas musiał robić sobie przerwę na odpoczynek i odwiedzać Clinica Mobile.

Nicky Hayden na początku testów trzymał się trzeciej pozycji, jednak z powodu problemów z motocyklem ostatecznie zajął ósme miejsce. Dziewiąty był Mika Kallio.

Druga i ostatnia sesja testowa będzie miała miejsce dzisiejszego wieczoru.