Motocykle  »  Aktualności  »  Lotus C-01 - dzieło sztuki na 2 kołach
Lotus C-01

Lotus C-01 - dzieło sztuki na 2 kołach

2016-08-15 - F. Michalak     Tagi: Lotus, Lotus C-01, Motocykle
Lotus znany jest ze swoich małych sportowych samochodów czy teamu F1. Teraz chce pokazać klientom, że temat szybkich jednośladów nie jest mu obcy. Lotus C-01, bo tak nazywa się motocykl to prawdziwe dzieło sztuki na kołach.

Projektant Bugatti, Daniel Simon podjął się wyzwania nakreślenia motoru, który będzie nietuzinkowym kawałkiem współczesnej motoryzacji. Pomysł na zbudowanie Lotusa wyszedł z głowy Dr. Colina Kollesa - szefa Kodewa. W roku 2013 światło dzienne ujrzał projekt 3D wyposażony w carbonowy monokok. Ostateczna wersja zbudowana jest jednak na bazie chromowanej ramy. 
Lotus C-01Lotus C-01
C-01 to połączenie najlepszych materiałów jak carbon, tytan czy lotnicza stal nierdzewna. Napędzany jest on przez silnik o pojemności 1,2 litra i mocy 175KM znany z supermotoru KTM RC8R. Edycja jest ściśle limitowana i ograniczona do 100 egzemplarzy. Za piękno w czystej postaci przyjdzie nam zapłacić niemal 400 tys. $, co w świecie jednośladów jest niewyobrażalną sumą. Ciekawostką jest, że jeden z nich pradopodobnie jeździ po Warszawie. 
Lotus C-01Lotus C-01
Lotus C-01Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Lotus C-01 - dzieło sztuki na 2 kołach