Motocykle  »  Aktualności  »  Marc Coma najlepszy w Abu Dhabi!
Marc Coma najlepszy w Abu Dhabi!

2009-04-04 - P. Łukasiewicz     Tagi: Rajdy terenowe, Rallycross, Enduro, Red Bull
Hiszpańki motocyklista Marc Coma (Repsol - KTM) zwyciężył podczas Desert Challenge w Abu Dhabi. Było to jego trzecie zwycięstwo w tym wyścigu w ciągu ostatnich czterech lat. Podczas ostatniego etapu udało mu się zdobyć ponad 4 minutową przewagę nad swoim największym rywalem Cyrilem Despresem (Red Bull - KTM), który ostatecznie zajął drugie miejsce w klasyfikacji generalnej. Desert Challenge w Abu Dhabi to pierwszy punktowany wyścig z serii Raid World Cup składający się z pięciu różnych odcinków. Łącznie uczestnicy rywalizacji pokonują dystans 279.95 kilometrów pomiędzy oazą Tal Mureeh i stolicą państwa.

W trakcie rywalizacji silny wiatr wpłynął mocno na widoczność na trasie. Nie było to jednak przeszkodą dla dwukrotnego triumfatora Rajdu Dakar. Po raz kolejny Coma zdołał zepchnąć na drugą pozycję francuskiego motocyklistę, Cyrila Despresa. Trzecie miejsce zajął zwycięzca piątego odcinka w Abu Dhabi, Norweg Pal Anders Ullevalseter.

“Zdobycie kolejnego zwycięstwa motywuje mnie szczególnie do dalszych startów w sezonie. Dzisiejszy odcinek był szczególnie trudny ze względu na burze piaskowe i powstające na trasie wydmy piaskowe” tłumaczył po wyścigu Marc Coma.