Motocykle  »  Aktualności  »  HyperJazda - nowy Ducati Hypermotard 796 2010
Ducati Hypermotard 796 2010

HyperJazda - nowy Ducati Hypermotard 796 2010

2009-09-25 - P. Łukasiewicz     Tagi: Premiery, Ducati, Ducati Hypermotard, Ducati Hypermotard 796
Ducati zaprezentowało pierwsze zdjecia nowego modelu Hypermotard 796, wyprzedzając tym samym prezentację na międzynarodowych tragach motocyklowych EICMA w Mediolanie.

Rodzina modeli Hypermotard powiększy się w 2010 roku o nowy ekscytujący model Hypermotard 796. Tak samo agresywny jaka wersja 1100, nowy Hypermotard 796 cechuje się między innymi niższym siedzeniem oraz zupełnie nowym, bardziej elastycznym silnikiem o płynniejszej charakterystyce oddawania mocy co czyni z niego doskonałą broń w miejskiej dżungli. Zarówno podczas codziennych dojazdów jak i na otwartych drogach, 796 prezentuje wyjątkową mieszankę dobrych manier i szaleństwa dzięki połączeniu niedoścignionej mocy dwucylindrowego silnika Ducati, tradycjom motocykli sportowych oraz minimalistycznej koncepcji ultralekkiego supermoto. Waga nowego 796 to zaledwie 167kg, co w dużej mierze przypisać można lekkiej konstrukcji silnika, a także stałemu rozwojowi podwozia motocykla, co przejawia się między innymi w nowej konstrukcji półek przedniego zawieszenia oraz udoskonalonej ramie, w której udało się wyeliminować praktycznie wszystkie kute elementy jakich używano w 1100. Wysokości siedzenia 796 na poziomie 825mm, niższa o 20mm niż siedzenie w 1100 zapewnia solidne podparcie dla stóp a dzięki połączeniu z nową charakterystyką pracy silnika, Hypermotard gwarantuje poczucie pewności w każdych warunkach.

Zupełnie nowy silnik Ducati 796, który spełnia normy spalin Euro 3, dostarcza 81 KM mocy oraz 75.5 Nm momentu obrotowego oraz płynną charakterystykę i wszystkie walory jakich oczekiwać można od L-Twina Desmo.
Motocykl wyposażony jest w mokre sprzęgło APTC gwarantujące efekt “poślizgu” w przypadku zablokowania lub destabilizacji tylnego koła podczas agresywnej redukcji biegów oraz zapewniające uczucie “lekkości” na dźwigni, co jest istotnym walorem w typowo miejskim ruchu “start-stop” oraz przy dłuższych trasach.

Nowy 796 dostępny jest w typowo miejskich odcieniach: ciemny matowy zbiornik paliwa oraz czarna rama i obręcze, lub matowy biały zbiornik paliwa z czarną ramą oraz obręczami. Dla purystów przeznaczono model z czerwonym zbiornikiem paliwa oraz czerwoną ramą i czarnymi kołami, co nadaje 796 tradycyjnego wyglądu.źródło: Probike S.A.

Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

HyperJazda - nowy Ducati Hypermotard 796 2010