Motocykle » Aktualności » Suzuki GSX-R już od 30 lat zadziwia motocyklistów!

Suzuki GSX-R już od 30 lat zadziwia motocyklistów!
2015-08-26 - A. Miklewska Tagi: Suzuki, Suzuki GSX-R, Rocznica
Zamknąć historię modelu GSX-R w kilkunastominutowym filmiku to nie lada wyzwanie, nawet dla historyków Suzuki. Jest tego po prostu zbyt wiele. Motocykl zmieniał się na przestrzeni lat, ewoluował, wpływał na konkurencję i utrzymywał się na szczycie. Suzuki postanowiło jednak dokonać niemożliwego i powstał dokument, w którym możemy zobaczyć inżynierów, którzy byli odpowiedzialni za wygląd i osiągi pierwszego Gixxera. Co ciekawe, kilkoro z nich do tej pory pracuje dla Suzuki. Japoński producent z dumą prezentuje historię modelu, który w latach swojej świetności nie miał sobie równych.
Suzuki GSX-R - 30 lat doskonałości (cz. 1 z 2)
Inżynierowie opowiadają o początkach modelu, o sukcesach i porażkach. Mówią o luźnych tulejach cylindrów, giętych zaworach, topionych świecach i wielu innych nieprzyjemnościach na drodze do perfekcji. Na szczęście poradzili sobie ze wszystkimi przeciwnościami i pierwsze modele do tej pory jeżdżą po drogach na całym świecie.
Suzuki postawiło inżynierów przed nie lada wyzwaniem. Mieli zaprojektować silnik, którzy będzie miał 100 KM i będzie mógł rozpędzić maszynę do prędkości 235 km/h. W latach 80-tych to było coś niesamowitego.
źródło: ae
Dodaj komentarz
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.
Zaloguj się
0
Komentarze do:
Suzuki GSX-R już od 30 lat zadziwia motocyklistów!
Podobne: Suzuki GSX-R już od 30 lat zadziwia motocyklistów!




Podobne galerie: Suzuki GSX-R już od 30 lat zadziwia motocyklistów!



Najczęściej czytane w tym miesiącu
Tapety na pulpit Suzuki
Newsletter
Galerie zdjęć