Motocykle  »  Aktualności  »  Rajd Dakar - Etap 6, motocykle: Drugi triumf Rafała Sonika! Marc Coma kontroluje tempo
Rajd Dakar 2014

2014-01-10 - P. Krupka     Tagi: Rajd Dakar
Alain Duclos wygrał 6. etap Rajdu Dakar w kategorii motocykli. Liderem pozostał jednak Marc Coma, który na metę wpadł jako drugi, z niewielką stratą. Jakub Przygoński ukończył etap bez większych przygód, osiągając dobre 8. miejsce. Przypomnijmy, że wczorajsze 3. miejsce Polaka zostało anulowane po nałożeniu kary i przesunięciu na 19. miejsce. Zawodnikowi Orlen Teamu po raz kolejny udało się zanotować awans w klasyfikacji generalnej. Etap 6. - Tucuman - Salta (OS 400km): Ponownie etap był podzielony na dwie części. Tym razem udało się rozegrać obie. Duclos był na trasie o nieco ponad minutę lepszy od Comy. Trzecie, zaskakujące miejsce zajął Michael Metge na Yamasze. Kolejne pozycje zajmowali wicelider Dakaru Joan Barreda Bort, niemający już szans na zwycięstwo Cyril Despres, Portugalczyk Helder Rodriguez i Słowak Stefan Svitko. Za nimi finiszował Przygoński, który trasę pokonał o 8 minut wolniej od Duclosa. W generalce Polak awansował na 7. miejsce, z niewielkimi stratami do dwóch zawodników przed nim. Nie poszczęściło się jednemu z faworytów - Francisco Lopez zaliczył wywrotkę, w której zniszczeniu uległ motocykl. To koniec szans Chilijczyka na dobre miejsce.
Rajd Dakar 2014Rajd Dakar 2014
Rajd Dakar - klas. po 6. etapie, motocykle (czołowa 10)

Honda CRF 450 Rally+2h17h26s
Rafał Sonik pojechał dziś znakomicie wśród zawodników quadów i wygrał po razu drugi w tym roku. Polski reprezentant skutecznie odrabiał straty do lidera rajdu, ale w końcówce tempo nieco osłabło i różnica pomiędzy Sonikiem i Lafuente wyniosła tylko 54s. Wynik pozwolił Sonikowi awansować na drugie miejsce w generalce, ale do Lafuente wciąż traci jeszcze 22 minuty. Teraz przed zawodnikami dzień przerwy.
Rajd Dakar - klas. po 6. etapie, quady (czołowa 10)