Motocykle  »  Aktualności  »  Rajd Dakar - Etap 1, motocykle: Świetny początek Rafała Sonika!
Rajd Dakar 2014

Rajd Dakar - Etap 1, motocykle: Świetny początek Rafała Sonika!

2014-01-06 - P. Krupka     Tagi: Rajd Dakar
Rafał Sonik zajął czwartą pozycję wśród kierowców quadów na pierwszym etapie tegorocznego Dakaru. W tym roku tylko on broni polskich barw w tym południowoamerykańskim maratonie. Jakub Przygoński w kategorii motocykli zajął 20. miejsce, a wygrał Joan Barreda Bord, mimo, że na krótkiej i łatwej trasie zaliczył wywrotkę. Etap 1: Rosario - San Luis (809km w tym OS 108km): Nie ma wielkich zaskoczeń w wynikach pierwszego etapu. Barreda Bort pokonał duet najlepszych dakarowców ostatnich lat - wracającego po rocznej przerwie Marca Comę oraz ubiegłorocznego zwycięzcę, Cyrila Despresa. Czwarty był Alain Duclos, a piąty Paulo Goncalves. Jako szósty finiszował faworyt Chilijczyków Francisco Lopez. Kuba Przygoński - samotny reprezentant Orlen Teamu - zajął 20. miejsce.
Rajd Dakar 2014Rajd Dakar 2014
W kategorii quadów etap wygrał Ignacio Casale. Za nim zameldował się Marcos Patronelli, a trzeci był Lucas Bonetto. Na czwartej pozycji znalazł się Rafał Sonik.

źródło: fot. DPPI / dakar.com