Motocykle  »  Aktualności  »  Rajd Dakar - 13. etap, motocykle: Sonik i Przygoński z rekordowymi wynikami!
Rajd Dakar 2014

Rajd Dakar - 13. etap, motocykle: Sonik i Przygoński z rekordowymi wynikami!

2014-01-18 - P. Krupka     Tagi: Rajd Dakar
Rafał Sonik drugą, a Jakub Przygoński szóstą pozycją ustanowili polskie rekordy na Dakarze w swoich kategoriach. Sobotni etap był już tylko formalnością - wśród motocyklistów wygrał Marc Coma, a najlepszym kierowcą quada był dziś Ignacio Casale. Chilijczyk odniósł siódme etapowe zwycięstwo. Coma i Casale wygrali Dakar w klasyfikacji generalnej. Marc Coma na mecie rajdu miał niemal 2h przewagi nad drugim w klasyfikacji Jordi Viladomsem. To 4. zwycięstwo Hiszpana, a 13. z rzędu dla KTM-a! Podium tej edycji uzupełnił Olivier Pain, który kończył rajd z kontuzją ręki. Czwarty był  Cyril Despres, debiutujący w zespole Yamahy. Piąty był Helder Rodriguez - najlepszy z kieroców Hondy. Szóstym zawodnikiem Dakaru został Jakub Przygoński. To rekord naszego reprezentanta i rekord w historii występów polskich motocyklistów. Dotychczas najlepsze miejsce Przygońskiego to 8. lokata.
Rajd Dakar 2014Rajd Dakar 2014
Sonik po 3. miejscu tym razem ukończył rajd na 2. pozycji. Miał nieco szcześcia - awansował na nie po awarii Sergio Lafuente. Jeszcze żaden kierowca z Polski nie był tak wysoko w którejkolwiek kategorii. Jedynym polskim triumfatorem jest Dariusz Rodewald - mechanik Gerarda de Rooya (ciężarówki).
Rajd Dakar - klasyfikacja końcowa (czołowa 10.)