Motocykle  »  Aktualności  »  Rajd Brazylii - po prologu w Gojani Rafał Sonik w czołówce stawki quadów
Rajd Brazylii - Rafał Sonik

Rajd Brazylii - po prologu w Gojani Rafał Sonik w czołówce stawki quadów

2010-08-12 - A. Miklewska     Tagi: Quady, Rajd Brazylii, Sonik
18 edycja Rajdu dos Sertoes rozpoczęła się we wtorek (10 sierpnia), prologiem rozegranym na specjalnie przygotowanej do tego wydarzenia arenie „Prime arena” wybudowanej obok Flamboyant Shopping Center w centrum Goiania (GO). Zmagania zawodników obserwowało jak szacował organizator prawie 50 tysięcy widzów na trybunach. Jak na największych meczach piłki nożnej. Moment rozpoczęcia rajdu i spektakularny prolog wykonany przez zawodników były okazją do wielkiej fiesty dla mieszkańców Gojani.  Na liczących około 50.000 trybunach zasiadło na pewno więcej widzów. Tłumy wiwatujące na cześć zawodników były wszędzie.

„Ogromna fiesta, wielkie wydarzenie. Ludzie wstają z miejsc, machają rękami, krzyczą. Wielkie tablice świetlne jak na meczach piłkarskich, zawieszone na dźwigach. Gigantyczna flaga Brazylii powiewająca nad nami. Trochę przeszkadza to jechać, dlatego, że prawie nie widziało się trasy. Ze wszystkich stron flesze i wielkie, świecące jupitery. Trudno trafić w kolejny zakręt i we właściwy tor jazdy. Utrudniało to sportową walkę, ale powodowało, że mieliśmy zupełnie inne fantastyczne wrażenia.” Tak na gorąco i z emocjami opowiadał o prologu Rafał Sonik. Super prime, dla quadów rozpoczął się około godziny 20.00. Tuż po nich na arenę wjechały motocykle. Powołując się na zdanie, że „nigdy nikt nie wygra wyścigu na pierwszym zakręcie, ale dużo może na nim stracić" Rafał Sonik rozegrał ten prolog taktycznie.  „Takie było założenie żeby jechać bardzo bezpiecznie, nie narażać się na jakiekolwiek ryzyko. Żeby mieć kilku szybkich quadowców przed sobą, kilku za sobą. Tak, żeby mieć już trochę śladów przed sobą, bo następnego dnia będzie bardzo trudna nawigacja. Widziałem już roadbooka, to jest labirynt, który na nas czeka. Nawigacja wśród ścieżek, dróżek, mostków, przejazdów. Quad się sprawuje dobrze, troszkę za miękkie zawieszenie z przodu, ale będę się starał go poprawić, utwardzić, żeby mi się nie kładł w skrętach.”
W przedwczorajszym prologu najszybszym quadowcem był Robert Naji Nahas z czasem 1 min 31s 20. Z tym wynikiem zapewnił sobie zaszczyt pierwszeństwa na starcie pierwszego etapu z Gojani do Caldas Novas (GO). Lider klasyfikacji Pucharu Świata FIM Rafał Sonik znalazł się na 4 miejscu.Wyniki Super Prime Kategoria Quady:
  1. Robert Naji Nahas (Prototype) - 1 min 31 sek 20
  2. Tom Rose (Yamaha 450) - 1 min 31 sek 20
  3. Francine Costa Souza (Yamaha 700) - 1 min 32 sek 70
  4. Rafał Sonik (Yamaha700) - 1 min 33 sek 10
Wyniki Super Prime Kategoria Motocykle:
  1. Felipe Zanol (Honda 450) - 1 min 27 sek 10
  2. Zé Hélio (BMW 450) - 1 min 28 sek 20
  3. Ike Klaumann (Honda 450) - 1 min 29 sek 10
Etap pierwszy - wczorajszy (11/08) International Rally Sertoes:
Goiânia (GO) - Caldas Novas (GO)

Dojazdówka: 34 km
Odcinek Specjalny: 133 km
Dojazdówka końcowa: 36 km
Razem: 203 km



źródło: informacja prasowa

Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Rajd Brazylii - po prologu w Gojani Rafał Sonik w czołówce stawki quadów