Motocykle  »  Aktualności  »  Nowa Yamaha YZF-R1M została przetestowana przez Pawła Szkopka w Hiszpanii
Yamaha YZF-R1M na 2015 rok

Nowa Yamaha YZF-R1M została przetestowana przez Pawła Szkopka w Hiszpanii

2015-03-13 - A. Miklewska     Tagi: Yamaha, Yamaha R1, Yamaha YZF R1, Szkopek, Yamaha YZF-R1M
Kika dni temu odbyły się pierwsze w tym sezonie testy zespołu Szkopek Team na hiszpańskim torze Cartagena. Paweł po raz pierwszy miał okazję zapoznać się z możliwościami nowej Yamahy YZF-R1M.

Kierowca Yamahy Motor Polska był bardzo pozytywnie zaskoczony możliwościami nowego motocykla i stwierdził, że jest to z pewnością najlepszy model japońskiego producenta, na którym jeździł do tej pory. Paweł Szkopek: "Na testach jeździłem niemal seryjnym egzemplarzem nowej Yamahy YZF-R1M. Jestem pod wielkim wrażeniem pracy inżynierów i konstruktorów, którzy projektowali ten motocykl. Elektronika działa perfekcyjnie. Yamaha jest bardzo stabilna zarówno podczas jazdy w zakręcie jak i podczas hamowania. Naprawdę ciężko znaleźć jakieś słabe strony nowej R1. Silnik znakomicie i równomiernie oddaje moc, a trzeba pamiętać, że seryjnie dysponuje 200 KM. Podczas testów na torze Cartagena od razu udało mi się wykręcić o sekundę lepszy czas seryjnym egzemplarzem niż chwilę wcześniej zeszłorocznym superbikem. To chyba najlepiej świadczy o potencjale sportowym nowej Yamahy. W wersji torowej będzie to z pewnością bardzo konkurencyjna maszyna w swojej klasie." Yamaha YZF-R1M to zupełnie nowa konstrukcja japońskiego producenta, która posiada szereg zaawansowanych rozwiązań technicznych a do jej budowy użyto najnowocześniejszych materiałów. Ważący niespełna 200 kg motocykl o mocy 200 KM został wyposażony w magnezowe koła i magnezową ramę pomocniczą. Nową R1 śmiało można nazwać super-motocyklem nowej generacji. Najnowsza elektronika analizuje dane pochodzące z czujników zamontowanych w silniku oraz podwoziu i umożliwia kierowcy uzyskanie maksymalnej kontroli nad podwoziem i jednostką napędową. Tytanowe korbowody i kute, aluminiowe tłoki to tylko jedne z wielu nowinek 16-zaworowego silnika R4. Całości dopełnia tytanowy układ wydechowy 4-2-1.
Paweł Szkopek, oficjalny kierowca wyścigowy Yamaha Motor Polska wystartuje na nowej Yamasze R1 w pełnym cyklu Wyścigowych Motocyklowych Mistrzostw Polski i nie ukrywa, że zamierza walczyć o kolejny tytuł mistrzowski w klasie Superbike. Zespół planuje także starty w Pucharze Europy oraz w wybranych rundach Mistrzostw Świata Endurance.

Najnowszy film z Video.V10.pl więcej »
WRC 9 - pierwszy zwiastun


źródło: informacja prasowa

Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Nowa Yamaha YZF-R1M została przetestowana przez Pawła Szkopka w Hiszpanii