Motocykle  »  Aktualności  »  MotoGP: Wyścig w Malezji, 07/11/2010 - Jorge Lorenzo potwierdził swoją mistrzowską formę
Jorge Lorenzo

2010-11-07 - A. Miklewska     Tagi: Rossi, MotoGP, Lorenzo, Stoner, Malezja, Wyniki
Jorge Lorenzo może pochwalić się niezwykle udanym sezonem. Na ojczystej ziemi, przed wiwatującym tłumem, wygrał dziewiąty raz w tegorocznych mistrzostwach MotoGP. Casey Stoner przekroczył linię mety 4.756 sekundy po Hiszpanie. Na ostatnim stopniu podium uplasował się natomiast Valentino Rossi, który przez nieszczęśliwy wypadek stracił szansę na mistrzowski puchar. Zwycięstwo Jorge nie było łatwe. Na początku wyścigu otarł się o motocykl Marco Simoncelli, ale utrzymał się na maszynie. Później sprawy potoczyły się już po myśli 23-letniego Hiszpana, który powoli walczył o pierwszą pozycję. Drugi na mecie, Casey Stoner był pierwszy przez większą część wyścigu, ale nie mógł pokonać Lorenzo, który w pięknym stylu zdobył prowadzenie. 4 sekundy za Australijczykiem do mety dojechał Valentino Rossi. Po raz ostatni Włoch jechał w barwach Fiat Yamaha Team. W klasyfikacji generalnej mistrzostw zajął także trzecie miejsce - co jest dobrym wynikiem zważywszy na to, że z powodu poważnego wypadku opuścił parę wyścigów. Walka o czwarte miejsce także była emocjonująca. Ben Spies walczył o tą pozycję z Andrea Dovizioso i Marco Simoncelli. W ostatecznym rozrachunku Spies był czwarty, Dovizioso piąty, a Simoncelli szósty. Pierwszą dziesiątke uzupełnili: Dani Pedrosa, Hector Barbera, Alvaro Bautista oraz Randy de Puniet.
Sonda: Czy Jorge Lorenzo zasłużył na pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej mistrzostw?
Ostatecznie Jorge Lorenzo zdobył w klasyfikacji generalnej 383 punkty. Tym samym ustanowił nowy rekord liczby zdobytych punktów w jednym sezonie.