Motocykle  »  Aktualności  »  Endurance World Cup: Zespół GSR Kawasaki wygrał wyczerpujący 24-godzinny wyścig Le Mans
2010 Le Mans

2010-04-20 - A. Miklewska     Tagi: Le Mans, Kawasaki, Endurance World Cup, GSR Kawasaki
Potrzeba było jedenastu długich lat, by Kawasaki znowu znalazło się na szczycie podium, tegorocznego 24-godzinnego wyścigu Le Mans. Julien da Costa, Olivier Four i Grégory Leblanc z zespołu GSR Kawasaki wygrali pierwszą rundę Endurance World Championship.
Katar
Zielony zespół nie tylko wygrał, ale zrobił to w pięknym stylu, wykonując o jedenaście okrążeń więcej niż drugi zespół zawodów - Yamaha Austria Racing Team, w barwach którego startowali Gwen Giabbani, Igor Jerman i Steve Plater. Ostatnie godziny były bardzo trudne dla tego zespołu, z powodu przegrzania swojego jednośladu byli zmuszeni często zjeżdżać do pit stopu. Pomimo tego udało im się utrzymać goniący ich zespół Suzuki RAC 41 City Bike (Gregory Junod, Greg Black i Olivier Depoorter) cztery okrążenia w tyle.
33 edycja wyścigu Le Mans zaskoczyła nas trójkolorowym podium. Trzy najlepsze miejsca zajęły zespoły: Kawasaki, Yamaha i Suzuki, oczywiście we współpracy z producentami opon: Pirelli, Michelin i Dunlop. Poza podium znalazł się zespół Yamaha France GMT 94 Ipone (David Checa, Gregorio Lavilla i Kenny Foray). Nikt nie spodziewał się, że ten zespół zajmie tak wysoką lokatę.