Motocykle  »  Relacje z imprez  »  Belg Steve Ramon zwycięzcą trzeciego Red Bull Knock Out!
Joel Smets

Belg Steve Ramon zwycięzcą trzeciego Red Bull Knock Out!

2008-11-17 - P. Łukasiewicz     Tagi: Motocykle, Enduro, Freestyle, Freestyle Motocross
16 listopada na plaży Scheveningen rozegrał się żarliwy bój o tytuł mistrza tegorocznej edycji najtrudniejszego motocrossowego wyścigu plażowego na świecie - Red Bull Knock Out. 28-letni Belg Steve Ramon okazał się najszybszy wśród startujących i zajął pierwsze miejsce na podium. Zaraz za nim uplasował się Francuz Arnaud Demeester, a trzecie miejsce przypadło Belgowi Johanowi Boonen. Red Bull Knock Out to zawody motocrossowe, których format dopuszcza jednoczesny start amatorów z profesjonalistami, co sprawia, że cieszą się one dużą popularnością zarówno wśród zawodników, jak i publiczności.

Dla uczestników haska plaża zamieniła się w prawdziwy poligon motocrossowej walki. TJ, amator dyscypliny, startujący z numerem 387 powiedział: „Udało mi się wytrzymać godzinę, było to naprawdę okropne, zostałem dosłownie znokautowany.” Wyścigu nie ukończyło wielu startujących profesjonalistów m.in.: David Knight (Wielka Brytania), Marc de Reuver (Holandia) czy Timotei Potisek (Francja). Każdy z nich przez pewien czas był na prowadzeniu, jednak problemy techniczne z maszynami uniemożliwiły dalszą rywalizację. Nawet Jurgen van den Goorbergh, najtwardszy zawodnik z Bredy, który przygotowuje się do rajdu Dakar, ukończył wyścig dopiero na 51. miejscu.
W tym unikalnym i wyjątkowo trudnym motocrossowym wyścigu plażowym może wziąć udział każdy, kto posiada odpowiednio dużo odwagi oraz motocykl crossowy. Nawet, jeśli ktoś nie zgłosił odpowiednio wcześnie swojego udziału w zawodach, to mógł na kilka godzin przed zawodami zadzwonić do organizatorów i otrzymać pozwolenie na start - najlepszym przykładem na to jest zwycięzca tegorocznej edycji, Steve Ramon, który decyzję o uczestnictwie w Red Bull Knock Out podjął w ostatniej chwili. "Termin zawodów nie był dla mnie korzystny, dlatego decyzja zapadła tak późno. Pokonałem trasę jadąc swoim tempem, starałem się nie przeciążać maszyny. Podstawa to koncentracja," powiedział belgijski zawodnik, który w 2006 roku zajął drugie miejsce. Tak jak ubiegłoroczna edycja, ta również ściągnęła na plażę Scheveningen tłumy fanów. W listopadową niedzielę zawody Red Bull Knock Out zobaczyło na żywo 150 000 widzów.

650 zawodników z 8 krajów, wśród których znalazło się aż 50 najlepszych motocrossowych riderów, stoczyło ciężką batalię nie tylko w walce ze sobą, ale również z przeciwnościami natury. Piach, morze i wiatr stały się naturalnymi eliminatorami w Red Bull Knock Out.

Wyniki Red Bull Knock Out 2008:
1. Steve Ramon
2. Arnaud Demeester
3. Johan Boonen

Najnowszy film z Video.V10.pl więcej »
Toyota GR Super Sport na pierwszych testach


źródło: Red Bull

Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Belg Steve Ramon zwycięzcą trzeciego Red Bull Knock Out!